Spotřební materiál pro 3D tiskárny

Spotřební materiál
pro 3D tiskárny

3D tiskárny ( +příslušenství )

3D tiskárny
( +příslušenství )

3D skenery ( +příslušenství )

3D skenery
( +příslušenství )

3D software

3D software

ABS Fillamentum Transparent 750g/1,75mm

s DPH:

544,50 Kč

bez DPH:

450,00 Kč
94,50 Kč
Skladem: <5ks

Popis materiálu:
Termoplast ABS je jedním z nejpoužívanějších plastů pro odlévání vstřikováním do forem. Jednou z jeho nejznámějších aplikací je stavebnice LEGO. ABS je zároveň jeden z nejpoužívanějších plastů pro 3D tisk. Není sice tak uživatelsky přívětivý jako PLA, ale výtisky z něj nacházejí více využití díky jeho lepším fyzikálně mechanickým vlastnostem. Jeho mechanické vlastnosti se zachovávají do teploty až kolem 100°C. Tento plast je zdravotně nezávadný. Nevýhodou tohoto materiálu je velká smrštivost při jeho chladnutí, proto je nezbytné mít pro jeho tisk vyhřívanou podložku, nebo ideálně celou tiskovou komoru.
Použití:
Mechanicky namáhané a pohyblivé díly až do 100°C
Možnost tisku složitějších geometrií s podpěrami z odplavitelných materiálů
Sochy a dekorace vyhlazené pomocí acetonu
Výpis hlavních vlastností:
Odolnější a pevnější než PLA
Možnost tisku s podpěrami z odplavitelných materiálů
Vyšší teplotní odolnost, až do 100°C
Velká smrštivost při chladnutí - nutnost vyhřívané podložky nebo komory
Možnost povrchové úpravy pomocí acetonu, brousitelný


Zkušenosti z tisku:

Při tisku ABS je nezbytné použít vyhřívanou komoru, nebo podložku. Při vyhřívání celé komory je vhodná teplota 40-60°C, při použití vyhřívané podložky je doporučená teplota 80-100°C. Ostatní nastavení zůstává stejné jako pro PLA. Pro lepší přilnutí je vhodné podložku potřít lepidlem. Tiskne se při teplotě 210-235°C.

Výstřižek ABS

- Srovnávací tabulka všech materiálů

Hmotnost cívek: 0,25 / 0,5 / 0,75

O webu ABC 3D

3D tisk, 3D sken a 3D technologie vůbec jsou velmi populární a naším cílem je tento obor zpřístupnit pro nejširší možnou skupinu zájemců. Schopnost tvořit je oborově nezávislá a 3D technologie mohou být významným nástrojem. Naše nabídka a semináře vás seznámí s 3D světem a technologiemi se skutečným uplatněním. Můžete se spojit s nejbližším abc3D partnerem, navštívit jeho prezentaci nebo se na něco zeptat. Může vám také vše naživo ukázat a přímo před vámi poroste výtisk až do finální podoby. Nebudete moci utrhnout oči, zapomenete na oběd, večeři i pivo s přáteli. Uvidíte, jak se to všechno dělá a budete to chtít.

Dodací podmínky

se řídí dodacími podmínkami každého abc3D partnera. Obecně se řídí podmínkami zde

Termíny akcí

Školení

Ve službách v nabídce školení najdete seznam seminářů, které pořádáme. Pokud máte o nějaký z nabízených zájem, kontaktujte nás na vic@abc3d.cz