JAK TO FUNGUJE?

První je nápad! – Cokoliv si umíte představit, dokážete i VYROBIT, pomůže vám 3D tisk a 3D tiskárna.

Získat zdrojová data – pro převedení nápadu do reálné podoby potřebujete získat zdrojová data neboli 3D model. Existují tři cesty jak si je opatřit.

• Tvoření -  díky jednoduchým a všestranným nástrojům z rodiny Cubify od americké společnosti 3D Systems, dokáže vytvořit 3D model prakticky každý, kdo umí kupříkladu odeslat email. Pro rychlejší osvojení modelovací techniky, nabízíme jednodenní školení, po němž budete odcházet se schopnostmi tvořit krásné, přesné a užitečné předměty.

• 3D Scan – chcete nějaký umělecký nebo tvarově složitý objekt převést do 3D? Chcete naskenovat bustu člověka? 3D Scan pomocí 3D Scanner Sense vám to umožní rychle a jednoduše. Sense naskenuje jakýkoliv předmět, do velikosti 2x2x2m, do barevné podoby 3D modelu během několika minut. Model můžete dále libovolně upravovat nebo retušovat například v programu Cubify Sculpt.

• Stažením existujících modelů – možná, že to co potřebujete vytisknout, už někdo namaloval. Na internetu existuje mnoho webů, pro sdílení 3D modelů. Můžete jej jednoduše stáhnout, případně upravit a vaše 3D tiskárna jej vytiskne. Někdy se stačí jinými výtvory inspirovat.

Příprava modelu pro tisk – zařídí software, který by měl být součástí tiskárny. Jeho funkce by měly umožnit nastavení, které ovlivňují provedení, kvalitu, pevnost a mnoho dalších vlastností průběhu tisku a finálního výtisku. Mnohá nastavení se liší v závislosti na použití tiskového materiálu. Konečným krokem je vygenerování datového souboru, který se odešle do tiskárny.

Příprava tiskárny pro tisk – bývá zpravidla nenáročná. Tisková podložka musí mít správnou kalibraci – nastavení mezery mezi hrotem trysky a tiskovou podložkou v celé její ploše. Pro některé tiskové materiály je třeba tiskovou podložku v místě tisku opatřit lepidlem, které zajistí udržení výtisku tak, aby nedocházelo k jeho odlepování během tisku.

Oddělení výtisku od tiskové podložky – po dokončení tisku. Většina materiálů, která není náchylná k odlepování od podložky, půjde snadněji oddělit mírnou silou nebo špachtlí. Bylo li nezbytné potřít podložku lepidlem, bývá oddělení výtisku náročnější. Mnohdy pomůže trpělivost a teplá vodní lázeň.

Dokončovací operace – zpravidla zahrnují očistění výtisku od podpěr a zbytků lepidla na spodní ploše. Pro dosažení lepší kvality povrchů lze výtisk tmelit a zbrousit. V případě materiálu ABS lze také dosáhnout hladkého povrchu acetonovou lázní.

Užitečné odkazy – weby s 3D objekty
3DZona – http://www.3dzona.cz
Thingiverse -  http://www.thingiverse.com
Yobi3D - http://yobi3d.com
GrabCAD - https://grabcad.com (vyžaduje registraci)
TinkerCAD http://tinkercad.com (vyžaduje registraci)

Užitečné odkazyfree aplikace pro tvorbu nebo úpravu 3D objektů
TinkerCAD http://tinkercad.com (vyžaduje registraci)
DesignSpark mechanical - http://www.rs-online.com/designspark/electronics/eng/page/mechanical
Blender - http://www.blender.org/
Sketchup - http://www.sketchup.com/

O webu ABC 3D

3D tisk, 3D sken a 3D technologie vůbec jsou velmi populární a naším cílem je tento obor zpřístupnit pro nejširší možnou skupinu zájemců. Schopnost tvořit je oborově nezávislá a 3D technologie mohou být významným nástrojem. Naše nabídka a semináře vás seznámí s 3D světem a technologiemi se skutečným uplatněním. Můžete se spojit s nejbližším abc3D partnerem, navštívit jeho prezentaci nebo se na něco zeptat. Může vám také vše naživo ukázat a přímo před vámi poroste výtisk až do finální podoby. Nebudete moci utrhnout oči, zapomenete na oběd, večeři i pivo s přáteli. Uvidíte, jak se to všechno dělá a budete to chtít.

Dodací podmínky

se řídí dodacími podmínkami každého abc3D partnera. Obecně se řídí podmínkami zde

Termíny akcí

Školení

Ve službách v nabídce školení najdete seznam seminářů, které pořádáme. Pokud máte o nějaký z nabízených zájem, kontaktujte nás na vic@abc3d.cz