Vybrat si můžete z následujících prakticky orientovaných kurzů

Základy 3D modelování I.II.

 • Každý 2. a 3. týden v lichém měsíci
 • Cíl: Získání představy a základní zručnosti v oblasti 3D modelování
 • 2x 4 hodiny
 • školení základy modelování I. lze absolvovat samostatně, na školení základy modelování II. se lze přihlásit jen po absolvování školení I.
 • cena:  modelování I. samostatně 2000,- Kč bez DPH   
              modelování I. a II. 4 000,- Kč bez DPH
 • Max. 4 účastníci – možnost účasti ve dvojici
 • Akce: v rámci absolvování obou dvou školení si může každý účastník zakoupil licenci modelovacího softwaru Cubify Design za velmi výhodnou cenu. Celková cena za školení + SW je 5 990,- Kč bez DPH

Kromě pravidelných seminářů pořádáme každý kvartál školení na téma:

 • Profesionální skenování
 • Profesionální 3D tisk
 • Profesionální 3D SW modelování, controling, reverse ing

3D TISK NA ZAKÁZKU

Pro zakázkový 3D tisk používáme všechny moderní technologie 3D tisku od americké společnosti 3D Systems. K dispozici jsou tyto technologie:                                                                                                                          

PJP

PlasticJet Printing
Ekonomická varianta 3D tisku z odolných plastů ABS, PLA nebo Nylonu. Tisk je realizován na CubePro

MJP

MultiJet Printing 
Jedna z nejoblíbenějších profesionálních metod 3D tisku, právě pro své vlastnosti tisku.: perfektní detail, odolné plastové materiály, voskové modely pro odlévání kovu nebo tisk forem pro vstřikování plastu. Tisk realizován na 3D tiskárnách řady   ProJet 3600.

CJP

ColorJet Printing
Technologie 3D tisku využívající sádrový materiál a hlavně více než 6 milionů barev najednou. Vhodné pro architektonické modely, figurky, designové prototypy a všechny objekty, u nichž je důležité barevné vyjádření. Tisk realizován na 3D tiskárnách řady ProJet x60.

SLA

Stereolitografie
Zlatý standard 3D tisku. Nepřekonatelné detaily a rozměrová přesnost. Vhodné pro drobné objekty s jemnými detaily, ale i pro rozměrné a funkční objekty. Tisk realizován na 3D tiskárnách řady Projet 6000/7000, ProX 950 a ProJet 1200.

SLS Selective Laser Sintering
Spékání nylonového práškového materiálu výkonným laserem, produkuje velmi přesné a odolné díly. Ideální pro objemné funkční prototypy, které musí snášet teplotní a mechanické zatížení. Tisk je realizován na 3D tiskárně ProX 500.
DMP Direct Metal Printing
Královská disciplína 3D tisku - tisk z kovu. Drobné i větší díly z materiálů jako nerezová ocel, nástrojová ocel, titan a další. Tisk probíhá na 3D tiskárně ProX 320.

Kalkulace zakázkového tisku probíhá individuálně na základě specifikace požadavků klienta. Pro objednání nebo více informací nás kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Pro urychlení zadání zakázky prosím připojte do emailu požadovaný 3D model ve formátu STL, STP nebo IGS a také požadavky na přesnost, vzhled a mechanické vlastnosti vytištěného dílu.

PROFI 3D SKENOVÁNÍ

Abc3D nově nabízí 3D skenování!

3D skenování je proces, jehož cílem je získat počítačový 3D model z reálného objektu. Výstupem může být buď tzv. Mesh (STL) nebo parametrický 3D model (CAD) vytvořený použitím reverzního inženýrství. Zde jsou základní rozdíly:

Mesh

 • Povrch modelu je tvořen trojúhelníkovou sítí
 • Přímé použití naskenovaných dat
 • Vhodné pro nepravidelné, organické modely
 • Výstup ve formátu STL – ideální pro 3D tisk

Parametrický 3D model

 • Model tvořený rovnicemi – 3D funkcemi
 • Naskenovaná data slouží jako předloha pro tvoření modelu - reverzní inženýrství
 • Vhodné pro technické modely s vysokými nároky na přesnost
 • Oproti Mesh mnohem menší data
 • Výstup možný v mnoha formátech - .IGS,.STP,.SAT a další

partpart mashpart reverz

    Původní skenovaný objekt                     Příklad 3D modelu MESH                  Příklad parametrického 3D modelu 

Kalkulace ceny 3D skenování vždy probíhá individuálně na základě vlastností skenovaného objektu a požadavků zákazníka. Abc3D používá 3D skenery Geomagic Capture a        
HP 3D Structured Light Scanner Pro S3. Pro úpravu se používá balíček špičkových softwarů Geomagic.

Pro objednávku 3D skenování nebo více informací nás kontaktujte pomocí webového formuláře

 

SKENOVÁNÍ PORTRÉTŮ

Nechte zvěčnit sebe nebo své blízké ve 3D!

Kouzlo trojrozměrné fotografie se stalo v nedávné době velkým trhákem. Obdarujte své blízké vlastní originální podobiznou vytištěnou na 3D tiskárně. Náš příjemný personál vás naskenuje pomocí 3D skeneru Sense a během několika dní vám bysta dorazí na požadovanou adresu, nebo si ji můžete vyzvednout osobně. Stačí se objednat a zastavit se na pobočce některého z partnerů Abc3D.

Bysty standartně tiskneme z materiálu PLA ve dvou velikostech:

     1) Výška 5cm – 499,- Kč bez DPH + doprava

     2) Výška 7cm – 739,- Kč bez DPH + doprava

Při speciálních požadavcích na velikost bysty nebo materiál bude kalkulace probíhat individuálně.

Objednávky nebo případné dotazy posílejte na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

O webu ABC 3D

3D tisk, 3D sken a 3D technologie vůbec jsou velmi populární a naším cílem je tento obor zpřístupnit pro nejširší možnou skupinu zájemců. Schopnost tvořit je oborově nezávislá a 3D technologie mohou být významným nástrojem. Naše nabídka a semináře vás seznámí s 3D světem a technologiemi se skutečným uplatněním. Můžete se spojit s nejbližším abc3D partnerem, navštívit jeho prezentaci nebo se na něco zeptat. Může vám také vše naživo ukázat a přímo před vámi poroste výtisk až do finální podoby. Nebudete moci utrhnout oči, zapomenete na oběd, večeři i pivo s přáteli. Uvidíte, jak se to všechno dělá a budete to chtít.

Dodací podmínky

se řídí dodacími podmínkami každého abc3D partnera. Obecně se řídí podmínkami zde

Termíny akcí

Školení

Ve službách v nabídce školení najdete seznam seminářů, které pořádáme. Pokud máte o nějaký z nabízených zájem, kontaktujte nás na vic@abc3d.cz