×
 x 

Průmyslové 3D tiskárny Omni3D

3D tiskárny Omni3D technologie FFF mnoho let řeší požadavky výrobních a prototypovacích úkolů v různorodých oborech po celém světě.
První úspěšný model Factory 2.0 byl doplněn o Factory 2.0 Net a Omni500 Lite. Standardním a společným rysem všech je velká stavební (uzavřená) komora, robustní provedení, provoz 24/7,dvě trysky a spolehlivý multimateriálový tisk.

Image

Factory 2.0 NET

  • Komora 500 x 500 x 570 [mm]
  • Řízená teplota komory až 70°C
  • Max. teplota desky 170°C
  • Max. teplota trysek 360°C (volitelně 500°C)
Image

Factory 2.0

  • Komora 500 x 500 x 500 [mm]
  • Řízená teplota komory až 70°C
  • Max. teplota desky 130°C
  • Max. teplota trysek 360°C (volitelně 420°C)
Image

Omni500 Lite

  • Komora 460 x 460 x 600 [mm]
  • Max. teplota komory 50°C
  • Max. teplota desky 150°C
  • Max. teplota trysek 360°C (volitelně 500°C)
Image

3D tisk nereprezentuje jen malé výtisky 20x20x20cm apod., které lze vyrobit pomocí stolních tiskáren. Marketing tohoto typu tiskáren způsobuje, že mnoho lidí věří, že rozměry tištěných prvků jsou omezené. Uživatelé základních stolních tiskáren navíc zjišťují velké potíže tisku s drtivou většinou technických filamentů. Navzdory informacím výrobců stolních tiskáren jsou výtisky z těchto materiálů nespolehlivé, popraskané nebo nestálé a rozměrově nepřesné.

Je to prosté, každé zpracování jakéhokoli materiálu vyžaduje dodržení technologického postupu, který tento materiál vyžaduje. Není-li daná tiskárna vybavena komponenty (nejčastěji teplotní parametry komponentů a tiskového prostředí), nemůže dodržet požadovaný technologický postup a výsledky tomu budou odpovídat.

Začlenění 3D tisku do vývoje průmyslové produkce a prototypování je nyní značně přijímanou strategií pro snižování nákladů a času realizace. Různé fáze průmyslové výroby ukazují velké přínosy a inovace pomocí 3D tisku. Aplikace, které dramaticky rostou, jsou 3D tištěné nástroje a přípravky pro použití v sériové výrobě. Historicky největší aplikace 3D tisk prototypů s vývojem nových tiskových materiálů má standardní růst také.

Image

Elvira | Abc3D spolehlivý dodavatel 3D technologií

Dodáváme a servisujeme Omni3D tiskárny na CZ/SK trh od poloviny 2017. Máme více než 20 úspěšných instalací – většinou průmyslové podniky a společnosti tisknoucí na zakázku. Všichni oceňují spolehlivost Omni3D velkoformátového tisku zejména při multimateriálovém tisku (soutisk stavebního a podpůrného materiálu). V jednotkových případech naši zákazníci využívají benefitu Omni3D konstrukce tyčí pro pohybové elementy (žádné řemeny) pro zvýšení rychlosti tisku až na 120 mm/s pro dostatečnou kvalitu výtisku, a hlavně zkrácení doby tisku (nedoporučujeme ale respektujeme).

Spojte se s nejbližším partnerem Abc3D a využijte možnost prezentace nebo tisk vzorku. Přesvědčíte se, že lze 3D tiskem spolehlivě vytvářet velké věci.

Image

3D tisk přípravků a výrobních nástrojů
3D tištěné výrobní nástroje a přípravky zjevně zkracují čas, zjednodušují pracovní proces a zvyšují efektivitu výroby. Výrobní nástroje a přípravky vyrobené (vytištěné) průmyslovými tiskárnami Omni3D jsou implementovány do procesů výroby a prototypování. Časová úspora může reprezentovat snížení počtu pracovních kroků na polovinu.

Velkoformátový 3D tisk
Velkoformátový 3D tisk společně s nejnovějšími materiály posouvá hranice způsobů a možností výroby. Velký prostor stavební komory umožní produkci velkých výtisků, velké výrobky, přípravky nebo nástroje společně s velkou variabilitou stavebního materiálu a prakticky neomezenou složitostí geometrie výtisku. Tyto aplikace pro výrobu velkých výtisků musí splňovat podmínky technologického postupu požadovaného materiálu. Jen tak se celý proces od návrhu po realizaci velkoplošného 3D tisku zlevní, zjednoduší a zrychlí.

Významné výhody
Oproti konvenční výrobě prototypů, přípravků a nástrojů poskytuje 3D tisk zjevné výhody. 3D tiskárny Omni3D výhody potvrzují navíc v kapacitě výtisku krychle 0,5m (cca, či větší) a spolehlivém zpracování i nejnáročnějších tiskových materiálů, tj. dodržení technologických podmínek zpracování příslušného materiálu. Zásadní výhodou je plně uzavřená tisková komora (všechny modely), která řídí a udržuje stálost teploty prostředí (Factory 2.0 a NET), teplotu trysek až 500°C (NET a LITE) a teplota vyhřívané podložky (až 170°C = NET / 150°C = Factory 2.0 / 150°C = LITE).

Image
×

TOP