×
 x 

Jak zvolit správnou velikost hotendu pro každou úlohu 3D tisku

Image

Volba optimální velikosti diametru hotendu je pro každou aplikaci zásadní. Může ovlivnit kvalitu vytištěných modelů a čas jejich tisku. BCN3D nabízí širokou škálu hotendů, které vám umožní přizpůsobit se specifickým geometrickým požadavkům každého projektu a mít pod přímou kontrolou kvalitu a produktivitu.

Image

Faktory jako rychlost tisku a pevnost tištěných modelů mohou souviset s diametrem hotendu.

Naše sestavy celokovových hotendů jsou optimalizovány a vyráběny předním specialistou e3D™, který je garantem nejvyšších standardů kvality. Hotendy e3D poskytují spolehlivé vytlačování materiálu ve všech tiskových prostředích.

Tiskárny BCN3D umožňují tisk s různými velikostmi diametru hotendu: 0,3, 0,4, 0,6, 0,8 a 1,0 mm*. Zvolený hotend má přímý vliv jak na rychlost tisku, tak na pevnost výtisku. Malý diametr trysky je ideální pro zobrazení detailu modelu, zatímco větší diametr trysky umožní dosáhnout vyšší odolnosti výtisku a tisknout mnohem rychleji.

Je důležité vzít v úvahu tyto informace, abyste se mohli rozhodnout, která z nich je podstatná pro váš konkrétní případ. Naším společným cílem je vyrábět výtisky očekávaných vlastností a v nejvyšší kvalitě provedení.

Image
Image

Průměr vaší trysky, očekávaná kvalita výtisku a časová náročnost tisku bude určena optimální výškou vrstvy, kterou lze vypočítat podle následujícího pravidla:

Image

Volbou velikosti hotendu a nejvhodnějších parametrů tisku, v závislosti na výsledném  tiskovém projektu, si zajistíte nejvyšší kvalitu očekávaného funkčního výtisku v co nejkratším možném čase. Průběžně se můžete soustředit na to nejdůležitější: vývoj a inovace.

×

TOP