JAK SI VYBRAT TISKÁRNU

Pokud si pořizujete první 3D tiskárnu, pročtěte si následující řádky. Pomohou vám vyhnout se nepříjemným překvapením, jež vám mnoho „výrobců“ může způsobit. Následující informace jsou zaměřené na 3D tiskárny, které tisknou principem tavení plastového materiálu vlákna (FDM, FFF, PJP a další) nejčastěji ABS, PLA, Nylon apod. Ostatní technologie jako je stereo litografie (SLA), spékání nebo lepení prášku (CJP, SLS, DMP apod.) nebo vystřikování materiálu tiskovou hlavou (MJP apod.), patří většinou do světa profesionálního tisku. Jejich vlastnosti a způsob užití je nezbytné konzultovat s příslušnými výrobci nebo jejich zastoupením v dané lokalitě.

Číst dál...

JAK FUNGUJE 3D TISK?

První je nápad! – Cokoliv si umíte představit, dokážete i VYROBIT, pomůže vám 3D tisk a 3D tiskárna.

Získat zdrojová data – pro převedení nápadu do reálné podoby potřebujete získat zdrojová data neboli 3D model. Existují tři cesty jak si je opatřit..

Číst dál...

K ČEMU JE DOBRÝ 3D TISK?

Nejčastější otázka, se kterou se setkáváme na výstavách a veřejných prezentacích. K čemu je to dobré? Je to k něčemu dobré? Pro koho je to dobré? (mnohdy mi v mysli naskočí známá otázka z českého filmu: „... a komu tím prospějete?!“) Obecně odpovídáme, je to stejně dobré jako vrtačka, bruska nebo soustruh.

Číst dál...

CO BYSTE MĚLI ZNÁT

Předtisková příprava – pokud máte 3D model, který chcete vytisknout, je třeba jej převést do datové podoby jazyka, kterému bude tiskárna „rozumět“. Ke každé tiskárně by měl být přiložen příslušný software (slicer), který umožní provést nastavení parametrů a požadavků tisku. Měl by umožnit i základní změnu geometrické orientace výtisku, změnu rozměrů, otáčení, duplikaci apod. Ideálně by měl být součástí balení, stejně jako tomu je u všech tiskáren nabízených Abc3D.

Číst dál...

O webu ABC 3D

3D tisk, 3D sken a 3D technologie vůbec jsou velmi populární a naším cílem je tento obor zpřístupnit pro nejširší možnou skupinu zájemců. Schopnost tvořit je oborově nezávislá a 3D technologie mohou být významným nástrojem. Naše nabídka a semináře vás seznámí s 3D světem a technologiemi se skutečným uplatněním. Můžete se spojit s nejbližším abc3D partnerem, navštívit jeho prezentaci nebo se na něco zeptat. Může vám také vše naživo ukázat a přímo před vámi poroste výtisk až do finální podoby. Nebudete moci utrhnout oči, zapomenete na oběd, večeři i pivo s přáteli. Uvidíte, jak se to všechno dělá a budete to chtít.

Praha:
Elvira spol. s r.o.
Tel: 261 090 241
Email: elvira@abc3d.cz

Hradec Králové:
ASCHB a.s.
Tel: 602 316 522
Email: aschb@abc3d.cz

Ostrava:
DEVELOP centrum s.r.o.
Tel: 595 059 338
Email: dc@abc3d.cz

Most:
Develop Most s.r.o.
Tel: 603 426 177
Email: 3developmost@abc3d.cz

Karlovy Vary:
VUJO s.r.o.
Tel: 603 160 055
Email: vujo@abc3d.cz

Dodací podmínky

se řídí dodacími podmínkami každého abc3D partnera. Obecně se řídí podmínkami zde

Termíny akcí

 

Školení

Ve službách v nabídce školení najdete seznam seminářů, které pořádáme. Pokud máte o nějaký z nabízených zájem, kontaktujte nás na vic@abc3d.cz