×
 x 


Raise3D představuje technologii umožňující až 4násobnou rychlost 3D tisku.

BCN3D VLM Viscous Lithography Manufacturing 3DPrinting Resin VLM Prodrive Collage
 

Společnost Elvira, dodavatel 3D technologií a provozovatel portálu Abc3D, představila technologii HUK3 uvedenou Raise3D, globálním výrobcem 3D tiskáren. Díky této technologii budou moci 3D tiskárny Raise3D řady Pro3 se speciální upgrade sadou HUK3 tisknout téměř čtyřnásobnou rychlostí.

Raise3D se podařilo v návaznosti na vývoj vysokorychlostního modelu RMF500 aplikovat své poznatky také pro tiskárny řady Pro3, které nyní mohou dosáhnout rychlosti 3–4krát vyšší, než nabízí současná nejlepší profesionální tiskárna dostupná na trhu. To znamená, že výtisk, jenž dříve vyžadoval 24 hodin tisku, bude hotov za cca 8 hod. Cílem ale nikdy nebylo dát FFF tiskárně pouze povel k tisku vyšší rychlostí. Tou opravdovou výzvou bylo dosáhnout vyšší rychlosti při současném zachování stejné kvality přilnavosti vrstvy a povrchové úpravy, navíc s ohledem na zachování strukturální stability celé tiskárny.

Technologie HUK3 garantuje vyšší rychlost při zachování vysoké kvality a přesnosti detailu

Základem technologie je silná a torzní konstrukce řady Pro3, která umožňuje zachovat výtiskům vysokou rozměrovou přesnost a vynikající kvalitu povrchu při provozu i za extrémně vysoké rychlosti. Pokročilé vestavěné procesory tiskárny Pro3 umožnily vývojovému týmu společnosti Raise3D plně využít výkon inovativních algoritmů a zpracování více než 600 000 kroků za sekundu včetně aktivního potlačení nežádoucích vibrací. Toto řešení je částečně chráněno stávajícími patenty společnosti Raise3D.

 

×

TOP