×
 x 

 

V Brně na MSV 2022 budeme představovat novinky
v rámci odborných přednášek na konferenci
"Forum aditivní výroby"

 

V Brně na MSV 2022 budeme představovat novinky
v rámci odborných přednášek na konferenci
"Forum aditivní výroby"

Jako každý rok (mimo COVID efekt) bude součástí strojírenského veletrhu MSV 2022 v Brně odborná konference „Fórum aditivní výroby“ jíž jsme hlavním partnerem. 5.10.2022 vám zde představíme naše nové 3D tiskové technologie a postupy, které posouvají možnosti aditivní výroby. V předsálí vás seznámíme s realizovanými projekty/zakázkami, které řešíme a dodáváme našim zákazníkům.
V rámci odborných přednášek budeme také účastníkům prezentovat dvě velmi zajímavá témata.
  ( Na registraci )

Image

VLM technologie bourá hranice resinového 3D tisku
(Přednáška v 11:55)

Vytvrzování pryskyřice světlem (Laser, LCD, DLP …) je nejstarší komerční technologie 3D tisku. V osmdesátých letech dvacátého století vynálezce Chuck Hull (a zakladatel společnosti 3D Systems) technologií SLA nastartoval to, co sdělovací prostředky dnes skloňují jako budoucnost výroby pomocí 3D tisku. Osvitem resinového materiálu dochází k jeho vytvrzení a vrstva po vrstvě vytváří požadovaný model / výrobek. Tato technologie má své omezení, zejména fakt, že v jedné tiskové úloze lze použít jen jeden tiskový materiál.

VLM technologie toto omezení nezná. Představte si, že můžete současně tisknout dvěma odlišnými resiny. Například materiálem pro podpory a materiálem stavebním. Více se dozvíte na konferenci.
( Další informace o VLM zde. )

Image

Materiálové vlastnosti filamentu a finální výtisk s ručením omezeným
(Přednáška v 16:30)

Výrobci filamentů uvádí v technických listech řadu parametrů (mechanické, chemické, teplotní a trvanlivé odolnosti), ale už nezdůrazňují, že je velký rozdíl v cestě materiál filamentu a finální výtisk. Na začátku je materiál filamentu a 3D tiskárna, která jej zpracuje a na konci finální výtisk. Bude mít finální výtisk shodné parametry, které uvádí výrobce filamentu? Pravděpodobně „Ano“ jen tehdy, když se dodrží „technologický postup“ před a v procesu 3D tisku. To znamená, že filament bude mít odpovídající kondici a bude zpracováván (tisknut) v optimálním prostředí a výbavě 3D tiskárny.

V přednášce vás seznámíme s postupy a zkušenostmi s tiskem technických filamentů a díky kterým dosáhnete optimálních očekávaných výsledků.

Registrujte se již dnes!

×

TOP