×
 x 

Image

technologie odemyká autonomní výrobu

Představujeme technologii Viscous Lithography Manufacturing (VLM™)

Proč VLM ™ ?

 

Tato dosud nevídaná technologie byla odvozena s ohledem na vizi společnosti BCN3D o zajištění maximální autonomie výroby, kdy všichni výrobci mohou mít plnou kontrolu nad každou fází svých výrobních procesů aditivní výroby (AM).

Technologie VLM™, která byla vyvinuta s cílem poskytnout průmyslu výrobní autonomii, je první technologií AM, která současně splňuje tři hlavní pilíře, jimiž jsou vynikající provedení a vlastnosti výrobků (part performance), vysoká výrobní kapacita (production capacity) a dostupný bezproblémový provoz (accessibility).

Získejte plnou kontrolu nad každou fází výrobních procesů

Program zavádění technologie VLM ™:
Vyzkoušejte si to sami

(V anglickém jazyce)

  

BCN3D vytvořila aplikační centrum 3D tisku VLM a program pro inovátory, kde pracují specializovaní odborníci na AM. Zde si mohou jako první vyzkoušet tuto průlomovou technologii.

Zhlédněte celý záznam uvedení
technologie VLM ™

(V anglickém jazyce)

Zvláštní hosté na pódiu:

p04a logo saint gobain negro optP04b prodrive logo negro 01 optP04c arkema logo black opt

VLM™ (Viscous Lithography Manufacturing) je patentovaný průlomový proces 3D tisku založený na litografii, který laminuje / nanáší tenké vrstvy vysoce viskózních pryskyřic (50x viskóznějších než standardní pryskyřice na trhu) na průsvitnou přenosovou fólii a umožňuje tak vyrábět extrémně rychle díly vynikající kvality a vlastností dostupným a škálovatelným způsobem.

Jak VLM™ pracuje?

Nejprve se pryskyřice nabere válečkem, nalaminuje se na spodní stranu průhledné fólie a poté se přenese nad tiskovou plochu. Tisková deska se zvedne a dojde ke kontaktu s nedávno laminovanou pryskyřicí v požadované tloušťce vrstvy. Zdroj UV světla vytvrdí pryskyřici výhradně v určené oblasti a vytvoří novou vrstvu tištěného objektu. Tisková deska ustoupí, čímž se odloupne nedávno vytvrzená vrstva z fólie, zatímco nepoužitá pryskyřice se vrátí zpět do zásobníku pro příští použití.

Multi-materiálový 3D tisk

Konstrukce VLM™ umožňuje nanášet pryskyřici z levé i pravé strany fólie, což přináší zrychlení doby tisku nebo dokonce otevírá možnost kombinovat různé pryskyřice a získat tak více materiálové díly nebo snadno odstranitelné podpůrné struktury. Tisk dvěma různými pryskyřicemi (resiny) – nevídaný benefit!

Vynikající provedení a vlastnosti výtisků

Technologie VLM™ dokáže pracovat s pryskyřicemi, které jsou 50krát viskóznější než standardní pryskyřice. Bez striktního omezení nízké viskozity získává chemik volnost při formulaci a může přidat celou řadu nových přísad a modifikátorů, aby dosáhl požadovaného účinku a zvýšení tepelné, chemické a mechanické odolnosti.

0

Odolnost proti nárazu

V porovnání se standardními průmyslovými pryskyřicemi

0
+

Pevnost v tahu

V porovnání se standardními průmyslovými pryskyřicemi

Mechanické vlastnosti

Protože viskozita není pro VLM problém, mohou tyto pryskyřice dosáhnout trojnásobného počtu odolnosti proti nárazu u tuhých materiálů ve srovnání s ekvivalentními standardními recepturami. Do vysoce viskózních pryskyřic lze přidat velké množství rázových modifikátorů, aby se dosáhlo optimálního zatížení plniva a využily se mechanismy, jako je například vychýlení trhlin.

Image

Elastomerní vlastnosti

VLM pryskyřice, které nejsou omezeny viskozitou, mohou obsahovat vysoký podíl oligomerů, čímž se získá volně zesíťovaná polymerní síť. Tato struktura dokáže pružně odolávat mechanickému namáhání, podobně jako lisované elastomery průmyslové třídy, a zlepšuje mechanické vlastnosti, přičemž pevnost v tahu se oproti současným standardním průmyslovým formulacím zvýšila o 200 %.

Image

Vlastnosti biokompatibility

Zvýšením úrovně viskozity má chemik možnost přidat více složek, aby dosáhl požadovaného účinku. Například lepší odolnost proti stárnutí. Stabilita a nižší těkavost se často promítají do bezpečnějšího výrobku, u něhož je větší pravděpodobnost, že bude certifikován jako biokompatibilní.

Image

Prodrive využívá technologii VLM™ pro díly které odolají zrádnému terénu

Společnost Prodrive je zařazena do programu „zavádění technologií“.
Přihlásit se můžete zde.

Prodrive, přední světová společnost v oblasti motorsportu, své pokročilé technologie pro terénní rallye vozy doplňuje díly vyrobenými pomocí VLM™. Pro tyto konstrukce a vysoce odolné součástí poskytuje VLM™ technické materiály, složité geometrie a skvělou povrchovou úpravu.

Přečtěte si celý příběh →

Image

Vysoká výrobní kapacita

VLM™ technologie pracuje na bázi pryskyřice, která díky světelného zdroje sestávajícího se z UV světla a LCD představuje cenově dostupné a produktivní řešení. Poskytuje konstantní čas pro vytvoření jedné vrstvy bez ohledu na to, zda tiskneme jeden nebo 100 výtisků současně.

RYCHLOST

Nejrychlejší tisk vrstvy ve své třídě

OBJEM

Velká tisková plocha prostřednictvím LCD displeje

DOSTUPNOST

Bezkonkurenční náklady na výtisk

Rychlost

Ve světě 3D tisku existují 3 hlavní principy tisku vrstev, které přímo ovlivňují čas tisku. Rastrovací technologie musí rastrovat celou vrstvu - čím více dílů je na tiskové desce, tím déle to trvá. Při vytlačování materiálu tryskáním se musí tisková hlava odpovídajícím způsobem pohybovat nad tiskovou deskou, aby vytiskla vrstvu.

VLM využívá osvit celého obrazu vrstvy: Jakmile zdroj světla bleskne, vytvrdí se celá geometrie vrstvy. Čas vytištění vrstvy je nezávislý na počtu dílů na tiskové desce.

Objem

Pro zvětšování nejsou rastrovací technologie nejlepší, protože čím více dílů potřebujete, tím déle to trvá. Pro řešení s tiskovou hlavou platí, že jejich technická složitost a požadavek na přísnou kontrolu prostředí znamená, že škálování je drahé.
S technologiemi tisku obrazu zábleskem, zejména těmi, jako je VLM s LCD displejem, nemůže být škálování jednodušší - potřebujete jen větší obrazovku!

Cenově dostupné

Tento graf představuje výrobu 7000 polohovacích přípravků pro společnost Saint Gobain.
Zatímco FFF měla přijatelné náklady na jeden díl, doba realizace byla nepřijatelná. Práškové technologie nabízí konkurenceschopnou cenu a dobu realizace, ale za obrovská počáteční investice. Komerční alternativy na bázi pryskyřice nesou mnohem vyšší náklady a dobu realizace která je třikrát delší než technologie na bázi prášku.
Díky cenově nízkým vstupům, velkému objemu tisku a výkonu má VLM nejnižší náklady na jeden díl a velmi konkurenceschopnou dobu realizace. 

Image

Výroba 7000 polohovacích přípravků společnost Saint Gobain za 7 dní ročně uspoří 70 000 EUR díky technologii VLM™

Společnost Saint Gobain je zařazena do programu „zavádění technologií“.
Přihlásit se můžete zde.

Výrobce automobilového skla Tier 1 Saint Gobain chtěl zvýšit míru efektivity robotických procesů v celé výrobní lince a zjistil, že VLM™ je pro tuto velkosériovou výrobu zdaleka nejlepší volbou.

Přečtěte si celý příběh →

Image

Dostupný a bezproblémový

ŘEŠENÍ DO 50K€

NULOVÝ ODPAD

SNADNÁ OBSLUHA

Řešení do 50K€

Jsme přesvědčeni, že odemčení autonomie výroby není určeno pouze pro společnosti z žebříčku Fortune 500, ale pro všechny druhy podniků, a že VLM je cestou, jak toho dosáhnout. VLM je cenově dostupné řešení s kompaktními rozměry a bez nároku na vyhrazený prostoru nebo kritickou infrastrukturu.

Nulový odpad

Jiné alternativy 3D tisku pryskyřici zahřívají nebo používají biosložky, které snižují životnost vaničky a dalších komponentů. Navíc nemalé množství pryskyřice se stává odpadem, což znamená zvýšení nákladů. VLM tento problému eliminuje např. tím, že pracuje při pokojové teplotě a nevyžaduje míchání. Veškerá pryskyřice se nakonec stane tištěným dílem.

Snadná obsluha

Některé tiskárny vyžadují k naplnění obrovské kádě, což znamená vysoké prvotní náklady, náročné čištění a instalaci i ve dvou lidech. U práškových technologií je prášek výbušný a toxický, což s sebou nese nezbytnost vyhrazeného větraného prostoru.
VLM překonává obě tyto překážky použitím vysoce viskózních pryskyřic, které nevyžadují žádnou káď ani vyhrazený prostor. Čištění je jednoduché a výměna materiálů je otázkou několika sekund.

Image

Program zavádění technologie VLM ™:
Vyzkoušejte si to sami

(V anglickém jazyce)

 

BCN3D vytvořila aplikační centrum 3D tisku VLM a program pro inovátory, kde pracují specializovaní odborníci na AM. Zde si mohou jako první vyzkoušet tuto průlomovou technologii.

 

BCN3D vytváří portfolio pryskyřic se spolehlivým partnerem, společností Arkema

"Spolupracovali jsme se společností BCN3D tak, že jsme přizpůsobili naše stávající produkty jejich specifickým potřebám. Společně jsme vytvořili plán vývoje nejlepších materiálů ve své třídě pro širokou škálu specifikací. Kladli jsme důraz na konkrétní případy použití ve skutečných projektech."

Hélène Egret, manažerka pro 3D trh v Evropě ve společnosti Arkema

Image
×

TOP