×
 x 

Image

BCN3D HotEnd family e3D pro řadu Epsilon

Určeno pro Epsilon W50 a Epsilon W27.

Každý tištěný model a tiskový materiál (filament) může mít své specifické potřeby. Je tak rozumné zvolit pro každý takový případ optimální hotend.

Nová rodina hotendů pokrývá širokou škálu diametrů trysek, což vám umožní tisknout od detailních objektů až po masivní za kratší dobu. Součástí rodiny je také Hotend X. Je kompatibilní pouze s 3D tiskárnami BCN3D Epsilon W50 a W27. Hotend X je vyroben z tvrzené nerezové oceli v kombinaci tepelného a chemického ošetření při finálním zpracování. Vznikla tak extrémně tvrdá tryska, vysoce odolná proti opotřebení. Je ideální pro tisk materiálů plněných vlákny (např. Carbon) jako jsou BCN3D PP GF30, PAHT CF15.

Zvolená velikost (diametr neboli průměr) hotendu má přímé účinky nejen na rychlost tisku, ale také na pevnost 3D tištěného modelu. Proto je pro každý případ důležitá správná volba velikosti hotendu*, aby bylo možné dosáhnout nejvyšší kvality výtisku a v co nejkratším čase.

*BCN3D Epsilon je kompatibilní pouze s 0,4 / 0,6 / 0,8 / 1,0 mm a Hotend X.

Image

Díky rodině Hotend a jedinečnému systému IDEX tiskáren BCN3D budete více flexibilní a posunete své možnosti 3D tisku - např. kombinací různých diametrů hotendu.

Používejte standardní 0,4 mm hotend pro tisk pohledových částí (typicky pláště, základny a vrchlíku) a 1,0 mm hotend pro tisk struktury výplní. Snadno tak získáte vynikající povrchovou kvalitu a uspoříte spoustu času. U členitých a složitých tenkostěnných geometrií 10-20%, u pravidelnějších geometrií modelů může být tisk až  3x rychlejší! Úsporu času bez kompromisu kvality získáte také kombinací 0,4 a 0,8 hotendu, kdy 0,4 tiskne stavební materiál a 0,8 tiskne materiál podpůrný - např. PVA nebo HIPS. Máte k dispozici BCN3D tiskárnu s technologií IDEX, rodinu různých diametrů hotendů, máte mnoho kombinací jak zlepšit kvalitu a zrychlit tisk!

Image

Co obsahuje kit rodiny pro řadu 3D tiskáren Epsilon

  • 2x HotEnd 0.8 mm e3D
  • 2x HotEnd 1.0 mm e3D
  • 2x HotEnd X 0.6 mm e3D

Správný profil tisku pro kombinaci hotendů a materiálů BCN3D získáte v aktuální verzi Cura (stáhněte zde). 

×

TOP